כמה פעמים התלבטתם בדילמות תזונה יומיומיות כגון: מה להזמין לצהריים בעבודה? מה עושים כשהילד מודיע שהפך לצמחוני? מה להגיש לצד העוף או מהם צירופי המזון הנכונים ליד המנה העיקרית? האם לטגן בחמאה, שמן זית, כותנה או מרגרינה? ואיך

 רוצים ללמוד לבשל אוכל בריא וטעים?

סדנאות "אוכל בריא" מציגות פתרונות בריאים, יצירתיים, זריזים וטעימים לאוכל טבעוני וצמחוני. מטרת הסדנא להציג את עקרונות הבישול הבריא ולהקנות הרגלי אכילה טובים לשיפור איכות החיים. המשתתפים בסדנא צופים בהכנת אוכל בריא- טבעוני וצמחוני המתאים לילדי הגן, בית הספר ולמבוגרים. כל המתכונים הנלמדים במהלך הסדנאות פשוטים להכנה, בריאים ומתאימים גם לאירוח.  סדנאות אוכל בריא נערכות במטבח המקצועי של עמליה אשד, במקומות עבודה ובבתים פרטיים. בתום הסדנא נהנים המשתתפים מארוחת בריאות מלווה ביין ובקינוח.

לבחירתכם:

 סדנת אוכל בריא הכוללת 4 מפגשים

סדנת מתוקים בריאים– טבעונים וצמחוניים- מפגש אחד

סדנת בראנץ' בריא– מפגש אחד

סדנאות אוכל בריא לחגים– מפגש אחד לכל חג

סדנאות בוקר וערב במטבח המקצועי של עמליה אשד:

סדנת בוקר: ימי חמישי בשעות 1230-1000 –

סדנת ערב: ימי רביעי בשעות 1930-2200 –

משך כל מפגש כשעתיים וחצי. מס' משתתפים: עד 15 איש.

לפרטים והרשמה לסדנאות התקשרו 052-2-682056

המלצות של משתתפי סדנאות:

מיכל אביבי, בת 44 אמא ל3, אשת הייטק

הגעתי לסדנת "אוכל בריא" מלאה ברגשות אשם: אמא שלא יודעת לבשל ולא דואגת לארוחות בריאות לילדיה. אוכל בריא נראה לי תמיד כאוכל מורכב שדורש שעות הכנה ארוכות ולי לא היה זמן לכל זה. בסדנא למדתי להכין מתכונים טעימים ובריאים ולא פחות חשוב, זריזים. אהבתי את האווירה הכיפית יחד עם הידע המקצועי הרב ואת העובדה שלמדתי כל מתכון מהבסיס, מרמת חומרי הגלם. היום, כמה חודשים אחרי שינינו הרגלי אכילה משפחתיים. לפחות ארבע פעמים בשבוע אנחנו אוכלים ארוחות משפחתיות ביחד המבוססות על המתכונים שלמדתי בסדנא וכולנו הרווחנו :הילדים, בעלי ואני. המתכון הכי פופולארי בבית: טרין הירקות והגבינות. מומלץ בחום.